top of page
arduino02-800x500.jpg

Ortaokul Robotik Kodlama ve Algoritma Atölyesi 

        Ortaokul seviyesine gelen öğrencilerimiz, Robotik Kodlama ve Algoritma konusunda daha üst seviye kodlama için yola koyulurlar. İlk etapta öğrencilerimize atölyelerimizde kullanacakları devre kartları ve sensörler tanıtılır. Ortaokul seviyesine gelen öğrenciler ağırlıklı olarak Arduino Devre Kartı üzerinde çalışmalarını sürdürürler.

        Arduino devre kartının tanıtılmasından ve kodlanacağı programların anlatılmasından sonra en temel proje olan led yakmak ile işe başlanır. Tüm robotik alanı ile ilgilenen uzmanların buluştuğu ortak görüş, led yaktıktan sonra gerisini öğrenmek için otomatik olarak hevesiniz olacaktır şeklindedir. Arduino ile kullanılan sensörleri, devre kartının üzerine bağlayıp, kodlama ve anlık sonuç görme de çocuklarda ortaya ürün çıkartma becerisini geliştirecek ve çocuğun kendisine karşı sorumlu ve güvenli bir birey olmasını sağlayacaktır. 

     Atölyelerimizin son aşamasında ise artık kendi devre kartları ile kendi projelerini geliştiren öğrenciler, uzaktan kumandalı araba, elektronik enstruman, uzaktan kontrol edilebilen robotlar ve daha bir çok sistemi öğrenecek ve uygulayabileceklerdir.

bottom of page